A következő címkéjű bejegyzések mutatása: programajánló. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: programajánló. Összes bejegyzés megjelenítése

2012. március 30., péntek

Earth Hour 2012




Idén a holnapi napra esik a 2012-es Earth Hour, azaz a Föld órája, a kezdeményezés, mely azt hivatott reklámozni szerte a világban, hogy igenis számít minden ember és minden ember életmódja a Föld ökológiájának megóvása érdekében. Hogy a tudatos és takarékos fogyasztás -azon túl, hogy kifizetődő- sokat jelent a környezet számára.

És ennek jegyében kér mindenkit a civil kezdeményezés, hogy 1 órán keresztül kapcsolja le és kapcsolja ki minden elektromos eszközét, fogyasztóját, vagy -ha ez nem is megy, akkor- csökkentse minimálisra az áramfogyasztását.

Magyarországon ez az óra 2012 március 31, szombat 20:30-től 21:30-ig tart!

Bővebb információk itt [katt ide], az esemény magyar nyelvű honlapján!




2011. március 8., kedd

A hosszúhétvégékre!






a játék indításához katt ide: Doodle God


Úgy jópár hónapja mutatta nekem Peti ezt a játékot, amit azóta 3-szor végig is csináltam, és szerintem igencsak nagyon ötletes kis időrabló.
Lényege, hogy az evolúciót és a történeti, természeti kialakulást lehet rajta végigjátszani. Nincsenek szabályok, folyamatosan kell egyesíteni a dolgokat. Érdemes eltöntyögni vele!


És azoknak, akik nem számítógép függők, nos, nekik itt egy honlap ... :) .... melyen az ország egy igazán gazdag és felhasználóbarát térképe van. Külön mutatja, hogy hol található természeti érték, biogazdaság, helyi élelmiszercikkek, ivókút, használt cikkek boltja, kulturális érték, kölcsönző, FairTrade pont, stb... szóval mindazon infók, amelyek nagyon praktikusak egy kirándulás előtt.

Tehát, katt a linkre: Zöldtérkép


2010. június 10., csütörtök

Mindenki menjen az Újpesti Lepkemúzeumba!



A minap egy villamosozás kapcsán vettem észre egy bélyeg méretű táblán, hogy ’Lepkemúzeum arra!’. No, gondoltam egyet, és el is néztünk oda, és egy FÉLELMETESEN JÁÚ helyre leltünk. Egy házimúzeumról van szó, ami nem nagy, de a kiállított dolgok nagyon jól, széleskörűen és érdekesen vannak összeválogatva. És komolyam mondom, az egész hangulata és összképe a hazai kiállítások-múzeumok közül a legjobb 5-be került nálam (Fűrészkert, Magyar Nemzeti Bank Látogatóközpont, KogART, Vácrátót)!

És a múzeum vezetőit külön meg kell említeni. Amolyan igazi természetbúvárokat kell elképzelni, akik minden szavából süt az természetistenítés és a rajongás. Nagyon barátságosak, szívesen beszélgetnek és mesélnek, ráadásul minden korosztály számára érthető módon és érdekesen.
Mindenki megtudhatja, hogy a Morpho-k színe mitől látszik olyannak, mint amilyen, hogy honnan kapták a nevüket, láthat kövületeket, etnocuccokat, hazai szépségeket, az éccaka óriási lepkéit, koponyákat és még jópár fantasztikus bogarat is.

Ja, és ha valaki ott van, feltétlenül vessen egy pillantást Szuszira, a lótestbe született kutyára! ;)

Itt a honlapjuk: katt ide!

On the Spot


Gondoltam rittyentek egy bejegyzést ebben a témában is, mert bőven megérdemlik a reklámot minden fórumon.


Szóval, aki még nem hallott volna a Spektrum TV saját gyártású műsoráról, akkor azoknak különösen ajánlom figyelmébe az Ont he Spot-ot. Ez egy kb havonta jelentkező oknyomozós, ismeretterjesztős, de inkább látókörtágító műsort, melyben Cseke Eszter és S. Takács András olyan témákat jár körbe, amik meglehetősen érdekesek, de fordítva bekötött országunkban valahogy nehezen lehet hallani róluk bármitis.

Etiópia, Afganisztán, Izrael és Palesztina, Srí Lanka, … csupa olyan helyek, ahol igencsak forró dolgok történtek és történnek. Ráadásul nem olyan műsort csinálnak, amiben a görcsös pártatlanság megölné az egész témát, hanem próbálják ténylegesen bemutatni azt, ami van. És ez legjobban az Izrael és Palesztina részeknél volt érezhető, mert sikerült az ott élő embereket bemutatni, és nem volt előre prekoncepcionálva a műsor.

Szóval, aki teheti nézze, Fészbúkon keresse meg őket és terjessze a hírüket!

Honlapjukon mégtöbb info: katt ide!



(és zárójelbe egy kis sav a Spektrumnak: miért nem lehet a régi részeket megismételni??? és egy korty az ORTT-nek: a nagy karikázgatásnak hála a híradóban lehet fél7-kor szétlőtt agyú embereket látni, de az On the Spot-ot csak 23:00 után… van ennek értelme?)




Ban Ki-moon ENSZ főtitkárral


Haile Gebreselassie-vel Etiópiában


Evo Morales sajtótájékoztatóján